Dışişleri Bakanı’ından Türk Kızılayı Kırgızistan Ekibine Ziyaret


03/07/2010

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kırgızistan’a gerçekleştirdiği gezi sırasında Türk Kızılayı’nın bölgede bulunan ekibini de ziyaret etti.

Türk Kızılayı, Kırgızistan’ın Osh kentinde Özbek ve Kırgızlar arasında meydana gelen çatışmalardan etkilenen ve mülteci konumuna düşen ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmak için yoğun çaba sarf ediyor. Çatışmalar neticesinde yaşanan insani krizden etkilenenlere yardım etmek amacıyla bugüne kadar Kırgızistan’a 35 ton insani yardım malzemesi sevk edildi.

Türk Kızılayı’nın Kırgızistan’da bulunan ekibinin başkanlığını yapan Uğur Demirbaş, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’naTürk Kızılayı’nın bölgede yürüttüğü faaliyetler ve yapılan yardımlar hakkında Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçiliği’nde geniş kapsamlı bilgilendirme sunumu yaptı.

Türk Kızılayı, üçü psikososyal destek uzmanı olmak üzere 5 kişilik bir insani yardım ekibi bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Kırgız Kızılayı’yla beraber işbirliği içerisinde bulunan Türk Kızılayı ekipleri, alanda ihtiyaç tespiti ve söz konusu çatışmalardan etkilenen Kırgız ve Özbek vatandaşlara psikososyal destek faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

http://www.kizilay.org.tr/kurumsal/haber.php?t=-Haberler-Disisleri.Bakani.indan.Turk.Kizilayi.Kirgizistan.Ekibine.Ziyaret

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: