Türk Kızılayı Kırgızistan’a Ek Yardım Ve Personel İçin Hazır


Türk Kızılayı Kırgızistan’da Özbek ve Kırgızlar arasında meydana gelen çatışmalardan kaynaklanan insan ıstırabının dindirilmesi için ilk günden itibaren yürüttüğü yardım çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

15 Haziran tarihinde Kırgızistan’a inen ilk yardım uçağını bölgeye ulaştıran Türk Kızılayı; gıda, battaniye, mutfak seti ve tıbbi malzeme yardımlarının dağıtımını gerçekleştirmiştir. İlk etapta bölgeye sevk edilen acil yardım malzemeleri Kırgızistan Kızılayı’nın işbirliği ile Oş kentinin hem Kırgız hem Özbek mahallerinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır.
Türk Kızılayı, 17 Haziran tarihi ile ikinci bir yardım delegesini Özbekistan’a göndermiş olup, hem Kırgızistan’a hem de Özbekistan’a gönderilecek 40’ar tonluk iki kargo uçağına yardım malzemelerinin sevk edilmesi için gerekli hazırlıkları tamamlamıştır.

Türk Kızılayı olarak bölgeye afet müdahale ve lojistik uzmanlarının yanı sıra, Psikososyal destek uzmanlarının da gönderilmesi planlanmaktadır.

Türk Kızılayı bölgedeki gelişmeleri yakından takip etmeye ve bölgede faaliyet gösteren tek uluslararası yardım kuruluşu olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

http://www.kizilay.org.tr/kurumsal/haber.php?t=-Haberler-Turk.Kizilayi.Kirgizistan.a.Ek.Yardim.Ve.Personel.Icin.Hazir

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: