Taşkent’te 23 Nisan Coşkusu


Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’nin kuruluşunun 90. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te de coşkuyla kutlandı. Türk ve Özbek öğrenciler 23 Nisan sevincini ve heyecanını birlikte yaşadı.

Taşkent Türk İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene çok sayıda davetli katıldı. Törende ilk olarak günün anlam ve önemini dile getiren konuşmalar yapıldı ve şiirler okundu. Kürsüye gelen Okul Müdiresi Özlem Toğran ve Eğitim Müşaviri Cüneyt Albayrakoğlu konuklara hitap etti.

Renkli görüntülere sahne olan ve velilerin adeta çocuklarını görüntüleme yarışına girdiği törende, Anadolu’dan esintiler sunuldu. Özbek ve Türk bayrağının gösteriler sırasında yan yana tören alanına getirilmesi ise büyük alkış aldı. Tören iştirak eden konuk Özbek örenciler ise renkli gösterileri ve seslendirdikleri hareketli parçalarıyla 23 Nisan coşkusuna ortak oldular.

Konuk Özbek ekibi adına konuşan Sanat Okulu Müdürü Sami Hamidov, Özbek halkının her zaman Türk halkıyla beraber olduğunu kaydetti. Kutlama sonunda öğrencilere içecek ve ekmek arası döner ikram edildi.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 23.04.2010

http://www.haberler.com/taskent-te-23-nisan-coskusu-2-haberi/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: