Patron Geziye Çıktı Hizmetçi Evi Soydu


Şu kızcağızın gözlerini okumadan mı?…

***

Sahipleri iş gezisine giden villadaki Özbek hizmetçi, kasadaki mücevherleri çaldı. 200 bin Dolar değerindeki mücevherleri Kapalıçarşı’da satmaya çalışan hizmetçi şüphe üzerine yakalandı.

BAHADIR İnşaat’ın sahibi Habib Cem Bahadır, Sarıyer Sedatkent Villaları’ndaki villasına 2 ay önce Özbekistanlı Nargiza Teshabaeva’yı (23) 800 Dolar maaşla hizmetçi olarak işe aldı. İşadamı Bahadır, geçen hafta iş gezisi için eşiyle birlikte Almanya’ya gitti. Çiftin gitmesini fırsat bilen Teshabaeva, geçen cumartesi yatak odasındaki mücevher kasasını, daha önce anahtarcıda yaptırdığı kopya anahtarla açtı. Teshabaeva, 200 bin Dolar değerinde 85 parçadan oluşan altın, pırlanta, inci ve diğer değerli taşlardan yapılmış kolye, küpe, bilezik, yüzük, saat ile broşları çaldı.

Satıp kaçacaktı

Teshabaeva, Kapalıçarşı’da bazı takıları 10 bin dolara bozdurdu, diğer takıları bozdurmak için başka dükkânlara girip çıktı. Asayiş polisi, şüpheli hareketleri üzerine Teshabaeva’yı gözaltına aldı. Üzerinden satamadığı takılar ve yakalandığı güne ait Özbekistan’a uçak bileti çıkan Teshabaeva suçunu itiraf etti. Ekipler, takıları bozdurduğu kuyumcudan aldığı 10 bin doları verip mücevherleri geri aldılar. Teshabaeva sorgusunda, “Takıları bozdurup ülkeme gidecektim” dedi. Tutuklanan Nargiza Teshabaeva’nın turist vizesiyle İstanbul’a geldiği ve çalışma izninin bulunmadığı belirlendi. Bahadır’a da çalışma izni bulunmayan bir yabancıyı çalıştırmaktan işlem yapılacak.

17.03.2010

http://www.haberler.com/patron-geziye-cikti-hizmetci-evi-soydu-haberi/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: