Bir Araya Gelen Özbek ve Türk İşadamları Daha Çok İşbirliği İstedi


Başkent Taşkent’te Bir Araya Gelene Özbek-türk İşadamları Daha Çok Yatırım İçin İşbirliği İstedi. İşadamları, İki Ülke Arasındaki Ekonomik, Kültürel ve Siyasi İlişkilerin Gelişmesini İstediklerini Vurguladı.

Başkent Taşkent’te bir araya gelene Özbek-Türk işadamları daha çok yatırım için işbirliği istedi. İşadamları, iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel ve siyasi ilişkilerin gelişmesini istediklerini vurguladı.

‘Blacksea & Caspian Park Media ve Özbekistan Sanayi ve Ticaret Odası tarafından düzenlenen toplantı kapsamında bir araya gelen işadamları, mevcut ticari potansiyelin değerlendirilmesi konusunda ortak fikir beyan ettiler. Dedeman otelinde gerçekleşen toplantıya, iki ülkeden çok sayıda işadamı iştirak etti. Katılımcılar, birlikte çalışabilecekleri ve yeni işbirliği bağlantıları kurabilecekleri mesajını verdiler.

Özbekistanlı işadamı Everes Şirketi sahibi İslam Yusupov: ” Türk işadamlarıyla görüşmeye geldik. İnşaat işleriyle ilgileniyoruz. İşadamlarıyla görüşüp aramızdaki işbirliğini daha da geliştirmek ve tecrübelerimizi paylaşmak istiyoruz.” diye konuştu.

Organizatörlerden Blacksea & Caspian Park Media Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Ünal ise iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin yeni ivme kazandığını dile getirdi. Hemen hemen her ay Türk işadamlarından oluşan küçük gruplar halinde Özbekistan’a gelip gidildiğini dile getiren Ünal, “Burada yatırım yapmak isteyen Türk firmaları var. İhracatını genişletmek isteyen Türk firmaları var. Böyle gruplar halinde gelmeye devam edeceğiz. Özellikle enerji, inşaat, makine ve gıda sektöründe firmalarımız buralara ilgi duymakta.” dedi.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı)

http://www.haberler.com/bir-araya-gelen-ozbek-ve-turk-isadamlari-daha-cok-haberi/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: